Odaklı Grup katkılarıyla Uluslararası Tesis Yöneticileri Derneği ve Uluslararası Tesis Teknik Müdürleri Derneği tarafından I. si düzenlenen zirve ile hedefimiz her yıl mayıs ayında Dünya Tesis Yönetim Gününe vurgu yaparak bu etkinliği geleneksel hale getirerek Tesislerin Yönetiminin önemine dikkat çekmektir. Bu nedenle her yıl mayıs ayının ikinci tam haftasının çarşambasında kutlanan Dünya Tesis Yönetim Gününü bütün bir haftaya yayarak çeşitli eğitimler ve etkinlikler ile sektörel bilinci artırmayı arzuluyoruz.

Çok değerli Tesis Yönetim liderlerinin, sektörün duayenlerinin, bizzat uygulayıcı olan meslektaşlarımızın ve değerli akademisyenlerin konuşmacı olacağı zirvede, yönetim alanında uluslararası başarılara imza atmış sektör temsilcileri, yöneticiler, liderler ve sizler en önemli misafirler olarak yer alacaksınız. Kendisine bu yolu kariyer olarak seçmiş genç mühendisler, tesis yöneticileri, idari yöneticiler ve yeni mezunları özellikle aramızda görmekten büyük memnuniyet duyarız.

Bu Zirve Neden Önemli;

Tesis Yönetimi sektörü ülkemizde inşaat ve imalat sanayi sonrasında ekonomiye ve istihdama katkı sağlayan en önemli hizmet türlerinden biridir. Otel, alışveriş merkezleri, hastaneler, limanlar, karayolları, okullar, konutlar, vb. insanların yaşam alanlarını oluşturan yapıların doğru planlanması, mimari yapısı, fiziksel özellikleri, teknik alt yapısı ile onlarca yıl sağlıklı bir şekilde ayakta tutulması birçok disiplinin bir arada çalışmasını gerekli kılmaktadır.

Bizler de bu zirve ile başlangıçtan işletim aşamasına kadar tüm evrelerin önemine dikkat çekerek sektörel sinerjiyi yaratmak ve yaşatmak istiyoruz.

Bu önemli zirvede bizleri yalnız bırakmayacağınızı biliyoruz. Ancak bu özel günde tüm dostlarımızla bir arada olmak istesek de yerimiz sınırlı. Bu nedenle “Sürdürülebilir Tesis Yönetimi Zirvesi” nde yerinizi ayırtmak için lütfen geç kalmayın.

Zirve programı ve konuşmacılar şubat ayı sonunda açıklanacaktır.

Kayıt ve gelişmeleri web sayfamızdan takip edebilirsiniz;

Zirve Konuları

Binaların yapım aşamasında tesis yönetim danışmanlığının mecburi hale gelmesinin öneminin vurgulanacağı zirvede başlıca konular aşağıdaki şekilde planlanmaktadır. Siz değerli sektör temsilcilerinin bizlere ulaşması ve önerilerini sunması ile mükemmele ulaşacağımıza inanıyoruz;

1-Sürdürülebilir Planlamave Sürdürülebilir Mimari Yaklaşımlar

2- Tesislerin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkisi

3- Tesislerde Sürdürülebilir Afet Yönetimi

       4- Sürdürülebilir Tesis Yönetimi Kapsamında İyi Uygulama Örnekleri